BURY TECH DAY w Politechnice Rzeszowskiej

BURY TECH DAY w Politechnice Rzeszowskiej

Data: 6 czerwca 2023

We wtorek 6 czerwca na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy BURY ze studentami w ramach pierwszego BURY TECH DAY. Była to największa, jak do tej pory w historii istnienia firmy, akcja promocyjna, zrealizowana przez 30 pracowników BURY Sp. z o.o. i R&D Center BURY.

Dla zgromadzonych w auli politechniki studentów przeznaczono kilka wystąpień przybliżających specyfikę i możliwości BURY, m.in. wykład wiceprezesa zarządu BURY Sp. z o.o. Gabriela Buchały pt. „ Nowoczesne rozwiązania i trendy elektroniki firm samochodowych na przykładzie BURY Sp. z o.o.” oraz wystąpienie Roberta Tyksińskiego (dyrektor ds. Systemów Zarządzania i Doskonalenia), pt. „Systemy zarządzania w automotive na przykładzie BURY Sp. z o.o. w Mielcu”. O możliwości rozwoju kariery i potrzebach kadrowych w firmie BURY mówiła Luiza Baran. Ostatnim z prelegentów był Paweł Markowski (dyrektor Zarządzania Jakością i Projektami), który przybliżył zagadnienie „Projektowanie wyrobu, a rola laboratoriów w zapewnieniu jakości”.

Przedstawiciele działów rozwoju, jakości, mechaniki, oprzyrządowania technologicznego, technologii, IT i HR, na profesjonalnie przygotowanych stoiskach wydziału WEiI, zaprezentowali pełnię możliwości BURY, popartą szeroka gamą demonstrowanych produktów. Towarzyszyło temu wielkie zainteresowanie studentów, cierpliwie instruowanych przez pracowników naszej firmy. Studenci mieli możliwość porozmawiania z inżynierami firmy na różne tematy dotyczące m. in. tworzenia płytek PCB, badań środowiskowych i walidacji, budowy prototypów, przygotowywania oprogramowania dla urządzeń montowanych w samochodach, rozwoju oprzyrządowania produkcyjnego i innych technologii stosowanych w BURY.

Niewątpliwą atrakcją były dwa samochody testowe przygotowane przez kolegów z pionu testów i walidacji, które wystawione na dziedzińcu politechniki przyciągały zainteresowanych. W autach tych, w celach testowych, został zaimplementowany produkowany przez BURY system multimedialny do sterowania obsługą samochodu i urządzenia telekomunikacyjne.