Licealiści z Löhne z wizytą w firmie BURY w Mielcu

Licealiści z Löhne z wizytą w firmie BURY w Mielcu

Data: 21 kwietnia 2023

Po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi mogliśmy wreszcie w tym roku na nowo ugościć delegację młodzieży Szkoły Ogólnej Bertolta Brechta z Löhne i I Liceum  ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego z Mielca.

Spotkania uczniów i nauczycieli z obu szkół, które od lat odbywają się cyklicznie dzięki podpisanemu partnerstwu miast Mielca i Löhne, są przede wszystkim doskonałą okazją do wzajemnych  doświadczeń, nawiązania nowych znajomości i przybliżenia sobie wzajemnie kultury sąsiada.

Wizyta uczniów w BURY sp. z o.o. jest zawsze ważnym punktem programu każdej z wymian uczniowskich.  Młodzież ma możliwość zapoznania się profilem działalności naszej firmy oraz najnowszymi kierunkami rozwoju w branży automotive. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem innowacyjności naszej firmy, a wizyta dla wielu z nich stała się  inspiracją w wyborze dalszych ścieżek edukacyjnych.

Animatorami międzyszkolnej współpracy od lat są Antoni Rejman – nauczyciel języka niemieckiego w I LO oraz Volker Hegemann – nauczyciel chemii w szkole w Löhne.