Wymiana uczniów z Löhne w naszej firmie

Wymiana uczniów z Löhne w naszej firmie

Data: 17 kwietnia 2024

Po raz kolejny, 11 kwietnia 2024 gościliśmy w naszej firmie w Mielcu przedstawicieli uczniów i nauczycieli ze Szkoły Ogólnej Bertolta Brechta w Löhne oraz mieleckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego.

W ramach podpisanego partnerstwa miast Mielca i Löhne, którego inicjatorem przed ponad 20laty byli Państwo Renata i Henryk Bury , cyklicznie odbywa się wymiana uczniów i nauczycieli ze szkół  miast partnerskich. Co roku jednym z elementów programu wspólnych spotkań młodzieży w Mielcu jest wizyta w firmie BURY, podczas której uczniowie mają możliwość zapoznania się z profilem działalności naszej firmy oraz najnowszymi trendami w branży automotive.

Niebawem przedstawiciele I Liceum w Mielcu wyruszą z wizytą do Löhne gdzie będą doskonalić swoje umiejętności językowe i poznawać kulturę  partnerskiego miasta.

Od lat animatorami międzyszkolnej współpracy są Antoni Rejman – emerytowany nauczyciel języka niemieckiego w I LO oraz Volker Hegemann – nauczyciel chemii w szkole w Löhne.