Uroczyste zakończenie projektu BURY SOFT AKADEMIA

Uroczyste zakończenie projektu BURY SOFT AKADEMIA

Data: 29 maja 2023

​Firma BURY działając za przykładem koncernu Volkswagen początkiem 2022 roku uruchomiła dla swoich pracowników  nowatorskie działanie edukacyjne. Zaoferowany projekt kształcenia programistów na bazie własnej kadry pracowników spotkał się z dużym zainteresowaniem. Przygotowane przez pracodawcę 40 miejsc szybko znalazło chętnych do podnoszenia swoich kwalifikacji. Warto wspomnieć, że projekt nie był skierowany wyłącznie do osób z wyższym wykształceniem i przygotowaniem w dziedzinie technologii informatycznych. Inicjatywa była przede wszystkim szansą na zdobycie wiedzy w zakresie programowania systemów wbudowanych przez osoby utalentowane, którym do rozpoczęcia edukacji wystarczały zainteresowania, entuzjazm i wiara w swoje możliwości.

20230526_152119_01.jpg

Trzysemestralne studium obejmowało zajęcia teoretyczne i praktyczne w wymiarze około 350 godzin dydaktycznych. Na podstawie zawartej umowy firma BURY powierzyła edukację słuchaczy BSA pracownikom Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. To instytucja z wielkimi tradycjami i doświadczeniem w kształceniu kadry zawodowej na potrzeby lokalnego przemysłu. Realizację programu zbudowanego wspólnie z działem Rozwoju BURY kończą zajęcia prowadzone przez naszych programistów.

Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studium miało miejsce w trakcie XIII. Festiwalu Nauki i Techniki w Mielcu. Oprócz obecnych na sali  Prezes zarządu BURY Sp. z o.o. Bernadetty Dzik, Wiceprezesa Gabriela Buchały i Dyrektora CKPiDN Zdzisława Nowakowskiego, do zebranych absolwentów przemawiali prof. dr hab. inż. Robert Stala (Rozwój energoelektroniki i współczesne zastosowania. Badania i dydaktyka w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie)j i prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl (Co dalej po zakończeniu badań?) – wybitni pracownicy naukowi Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Warto podkreślić, że ta ciekawa inicjatywa kierunkowego kształcenia własnej kadry zainicjowana przez właściciela firmy BURY – Henryka Bury jest nowatorskim działaniem w skali SSE w Mielcu i spotkała się ze znaczącym uznaniem i zainteresowaniem gremium lokalnego biznesu i podmiotów szczebla krajowego, odpowiedzialnych za kształcenie zawodowe.

Absolwentom – słuchaczom BURY SOFT AKADEMIA życzymy powodzenia na drodze nowych karier zawodowych.